VIDEO: Svečana sjednica Općinskog vijeća općine Dugi Rat povodom Dana općine Dugi Rat

Blagdan svetog Josipa je i Dan općine Dugi Rat. Tim povodom u dvorani nekadašnjeg (a nadamo se i budućeg) kina "Dalmacija" u nedjelju ujutro, nakon što su delegacije općine i udruga položile vijence pred spomenikom svim palima za domovinu u Dugom Ratu, okupili su se dugoraćani sa svojim gostima iz okolnih mjesta, općina i gradova, županije, te općina prijatelja iz Bosne i Hercegovine i Makedonije, iz koje je na dugoratsku proslavu došla delegacija pobratimske općine Novaci. Skupu u kinu se obratio Drago Klarić, predsjednik općinskog vijeća, te Jerko Roglić, načelnik općine Dugi Rat. Dan općine Dugi Rat prigoda je kada se javno pohvaljuju udruge i pojedinci s područja naše općine koji su se istakli u svom društvenom radu ili uspjesima u svojim područjima rada. Ove godine dodijele su se samo dvije nagrade i to dvije skupne nagrade općine Dugi Rat. Nagrađen je ronilački klub "Jadran" Dugi Rat za 40 godina djelovanja u sportu i rekreaciji te u nizu ekoloških aktivnosti (akcija čišćenja podmorja). Nagrađena je i Poljička likovna udruga "Krug" Dugi Rat za 20 godina rada na promicanju likovne kulture i srodnih umjetnosti na ovom našem području. Načelnik općine se u svom tradicionalnom govoru osvrnuo na rezultate rada općinskih službi te općinske programe i projekte i njihov trenutni status, predstavio (stare)nove razvojne planove u kojima općini treba (i velika) podrška županije i države, te je naposljetku čestitao svima Dan općine, a Josipama i Josipima njihov imendan. I dožupan Šošić se tradicionalno opet dotakao niza projekata, od famozne brze ceste koja samo što nije, novog UPU i nove luke u Krilu, dovršetka kanalizacije na cijelom području općine, financiranju izgradnje vatrogasnog doma u Dugom Ratu, pa i nove ambulante... Hmm... valjda će nešto konkretno biti od svega toga i ostvariti za našeg ovozemaljskog života... ili barem prije nego što ministar Kovačić odlučno ukine županije i premosti, pardon, reformira, lokalnu upravu.. Šalu na stranu, šteta je što općinari nisu našli za potrebno uručiti još jedno grupno priznanje općine i tako javno pohvaliti i rad KUD "Dalmacija" Dugi Rat povodom 50 godina uspješnog rada društva, našeg društva koje je ime našeg malog mjesta i općine pronijelo diljem domovine i svijeta, a okupljalo je i okuplja brojne generacije dugoraćana i omišana. Jest da je jedan od stupova tog društva, g. Ante Raljević lani dobio nagradu općine, no 50 godina društva se ne slavi gospodo svaki dan, a tko zna, jer krhko je znanje, možda će KUD biti javno pohvaljen općinskom nagradom dogodine.. (Hmm.. valjda općinari dogodine neće zaboraviti na NK Orkan i na proslavu 100. godina igranja nogometa u Dugom Ratu). U nastavku članka možete pogledati snimku polaganja vijenaca i snimku svečane sjednice..

OPĆINSKA FJERA

Piše: Mladen Banović
Video: Jakov Velić / TvDR

Povezani članci

Who's Online

We have 220 guests and one member online

  • admin