Memorijalni turnir Marko Nazor Ziko

 

Zimska omiška liga

Mali nogomet na širem Omiškom području se pojavljuje unazad i 50 godina. Nebrojno puno sezona, turnira, golova i driblinga je vidjela ta gola i surova omiška stina. Podno same stine i oko nje razvile su se za naš kraj kultne malobalunjerske ekipe. O nekima se još uvijek pričaju legende, neke bi se mogle uskoro opet vratit na scenu. Sav taj đir i šušur loptanja na manje golove stvorilo je i publiku. Publika koja je tada uz željezne ograde pratila svoje kraljeve betona ili asfalta i nama je ostavila gene i trag da žudimo za malim balunom i dalje! Zimska omiška liga je oživila neke ekipe, nova živost je s njom unesena u tužan zimski period. Za razliku od prije 50-ak godina sada je zasigurno neka druga generacija na tribinama omiške sportske dvorane. Lijepo je vidjeti npr. kada je u 11. kolu kroz malu dvoranu procirkuliralo 200-injak ljudi, pa i kada se u dvorani pored organizirala humanitarna utakmica za pomoć Nori i kolibrićima te se skupilo više od 1000 ljudi. Međutim pravo oživljavanje publike stiglo je u osmini finala kupa Hrvatske kada je futsal utakmicu Olmissum - Novo Vrijeme došlo pogledati 700 ljubitelja igre s "četvorkom". Dokaz da osim odlično posjećenog rukometa publika i dalje voli i želi gledati vrhunski mali nogomet i nadamo se da će se i kroz zimsku omišku ligu i sa prvoligaškim Olmissumom uvijek tražiti karta više na Ribnjaku za mnoge vrhunske balunjerske predstave koje ista publika i zaslužuje.
 

Olmissum imao 4:2, ali dalje ide Novo Vrijeme

Malonogometaši Novog Vremena u osmini finala hrvatskog kupa u Omišu su sa 5:4 (2:2) svladali Olmissum. Vodstvo Makaranima donio je Kazazić u trećoj minuti. No, vrlo brzo, u istoj minuti Mišerda je izjednačio. Vodstvo Olmissumu donio je Perišić u 12., a četiri minute kasnije Lucas je izjednačio. Omišani, vodeća momčad Druge lige, u novo su vodstvo stigli u 25. minuti golom Pavičića. Dvije minute kasnije Juretić je povisio na 4:2. No, u razmaku od samo dvije minute Novo Vrijeme je stiglo do preokreta. Prvo je u 33. minuti Musinov smanjio na 4:3, da bi minutu kasnije Dudu izjednačio. U 35. Bajrušović je zabio za pobjedu gostiju i plasman u četvrtfinale.
 

Olmissum - Square 4:4

Omiš i Poljica su još jednom pokazali svoje veliko srce. Protekli vikend malonogometni klub Olmissum iz Omiša organizirao je prijateljsku utakmicu humanitarnog karaktera "Za Noru i prijatelje Kolibriće”. U goste su pozvali drage prijatelje iz drugoplasiranog kluba 1. HMNL, MNK Square iz Dubrovnika. U sportskom dijelu večeri revijalna malonogometna utakmica je završila s miroljubivih 4:4. Nakon odličnog izdanja domaćina i vodstva od 4:2, gosti u završnici susreta s igračem više u polju (bez golmana) u posljednje četiri minute uspijevaju na krilima svojih Brazilaca dvaput prevariti obranu Omišana i izjednačiti rezultat.
Puno važniji od ishoda utakmice jest odaziv publike. Puna dvorana ljubitelja sporta podržala je ovu humanitarnu akciju kojoj je cilj bio prikupiti sredstva za djecu oboljelu od spinalne mišićne atrofije (SMA). Sve prikupljena sredstva bit će uplaćena na račun Udruge Kolibrići čiji je član i mala Nora.
Marina Bartulović Rogošić, majka male Nore, oduševljena je potporom Omišana ovoj akciji te potporom MK Olmissum koji već drugu godinu za redom organizira humanitarnu utakmicu za udrugu Kolibrići.
– Dok čekaju novu odluku povjerenstva i ministra, nadam se da smo im pokazali da nisu sami – izjavio je za portal DalmacijaDanas dopredsjednik kluba Josip Škorić.
 
Da je život jedna velika borba, uvidjeli smo to na vlastitoj koži nebrojeno puta. Novi dan, otvoriš oči, ustaješ i laganim koracima naprijed. Ali što se događa kada ne možeš prijeći na ostale korake? Kada ne možeš ustati? Kada samostalno disati ne možeš? Kada tvoj glas ne dopire do drugih? Kada si lišen najosnovnijih ljudskih potreba?
I ove veljače u sklopu zimskih malonogometnih priprema MNK Olmissum u Omišu će se odigrati prijateljski susret, humanitarnog karaktera za naše "kolibriće". Ovogodišnja utakmica je na rasporedu u subotu, 2. veljače u 19 sati, a s druge strane parketa svoje futsal znalce postavit će MNK Square Dubrovnik koji se trenutno nalazi na drugom mjestu prvoligaške ljestvice. Posljednjih mjeseci društvene mreže i mediji su popunjeni člancima o lijeku Spinraza i SMA. Godina dana je iza nas, a naši Kolibrići još uvijek trebaju našu, a i vašu podršku kako bi pobijedili u borbi vrijednoj ljudskog života. Još uvijek nije vrijeme za odustajanje i dizanje bijele zastave. Kolibrići imaju svoja krila i dok god postoje ljudi dobre volje, oni koji su voljni pomoći, čuvat ćemo njihova krila za one najbitnije letove u životu.
Cijena ulaznice je dvadeset kuna, sav prihod bit će doniran Udruzi Kolibrići, a moći će se kupiti na ulazu u dvoranu Ribnjak na dan utakmice te od srijede u lokalnim omiškim kafićima. Zato, ne dvojite jer dvorana je dovoljno velika i topla da primi sve one koji žele podržati i pomoći, uz to i uživati u vrhunskoj futsal priredbi.
 

Sv.Josip (opet) na vrhu KMNL-e

Naša župska malonogometna ekipa sv. Josipa ušla je u zimsku pauzu kao prva momčad prve KMNL-e. U 11 dosadašnjih kola, pobijedila je osam  puta, uz 2 neriješene utakmice i 1 poraz. Nakon trostrukog osvajanja naslova prvaka u itekako kvalitetnoj i zahtjevnoj prvoj ligi, što je uspjelo samo njima i Realu, naši igrači ne namjeravaju tu stati, što nas sve izuzetno veseli. Poželimo balunjerima naše župe kvalitetan odmor i puno uspjeha u nastavku sportskog natjecanja.
 

MNK Sveti Josip zastao u finalu Solina

U subotu je u dvorani na Bilankuši završen 21. Božićno-novogodišnji turnir 'Solin 2018.'. Za prestižnu i atraktivnu nagradu borilo se 47 ekipa, a do samog cilja došla je ekipa Elez gradnja Mesnica Perajica koja je u finalu svladala našu, dugoratsku ekipu Jako sport Sveti Josip Dugi Rat s uvjerljivih 6:0 (Franić 2, Caktaš, Tustonjić, Crnjac, Teklić). U konkurenciji veterana nastupilo je 28 momčadi, a najbolja je Podstrana Građevno Zec.
Za Jako Sport Sveti Josip Dugi Rat u finalu Solina nastupili su: Perica Perica, Ivan Bradarić, Ivan Šarić, Tomislav Miljak, Juraj Grizelj, Božo Predojević, Mijo Mandurić, Petar Baraban, Marko Galiot, Ante Dragošević, Marin Jukić, Luka Jurić, Bože Marčić. Voditelj: Frane Pleić.
Bit će bolje dogodine.
 

MNK Sveti Josip u završnici Solina

Evo što su svojim navijačima poručili dugoratski balunjeri na svojim facebook stranicama uoči finalne utakmice novogodišnjeg malonogometnog turnira u Solinu:

Dragi sumještani, simpatizeri i navijači, volimo reći za sebe da živimo u boljim vremenima. Svoju sreću pronalazimo na malonogometnim terenima i živimo naše malonogometne snove! Osvajanje Torcida kupa ovo ljeto za naš klub i naše igrače je bilo Svjetsko prvenstvo. U našim očima jedan od 4 malonogometna Mastersa u Dalmaciji (Torcida Kup, Makarana, Cista Velika i Solin) neosvojen je ostao samo jedan. Priliku imamo u subotu, 12.01.19 u 21 sati u Solinskoj Bilankuši! Motiva dugoratskoj ekipi neće falit, zato i Vas pozivamo da dođete i podržite nas i da na kraju zajedno slavimo!

Ajmo naši!
 

Jesenice Open 2018. i Advent u Blagajni

MNK Sveti Roko Jesenice organizira Adventski turnir na male branke (3 na 3) koji će se održati u periodu od 11.12. do 21.12.2018. na igralištu iza stare Blagajne, u starom selu Jesenice. Prijavite se na turnir do kraja 9.12.2018. na facebook stranici MNK SVETI ROKO JESENICE ili na broj mob 098 916 01 59 (Duško). Broj ekipa je ograničen, no svi su pozvani, nagrade za najbolje su primamljive, a marljivi jesenički balunjeri spremaju za sve puno lipih iznenađenja..
Poslije završnice adventskog turnira, u vikend 21.,22. i 23.12.2018. u staroj Blagajni u starom selu Jesenice vidimo se i na adventskom druženju. Dress code nalaže da se ne dođe u tuti ili balunjerskom dresu već da se bude odjeven šesno i u crveno. Svi odjeveni u crveno imati će piće dobrodošlice od djeda Duška, a marljivi organizatori pripremaju za sve niz crvenih iznenađenja. Kuvano vino, kobasice.. Vidimo se..
 

Brrr.. zimska omiška liga

U omiškoj dvorani na Ribnjaku osim natjecanja u rukometu, košarci, balunu krenulo je i domaće balunjersko natjecanje lokalnih malonogometnih ekipa u Zimskoj omiškoj ligi koje će odmjeravati svoje malonogometne vještine, brzinu i snagu na parketu i u zatvorenome (čitaj: toplome) u nadolazećem zimskom i proljetnom periodu. Idealna je to prilika da Omiš i okolica ponovno balunjerski zaživi i u zimskom periodu kada "vjetrić" s Cetine isprazni Puntu. Još kad bi se pred Božić "obnovila" nekadašnja Mantinela (Šponda) ili barem priredio kakav lijepi turnir i "bez šponde". Uvjeti su dobri, a meštara malog baluna zasigurno neće nedostajati.  Inicijativi Zimske omiške lige malog baluna odazvale su se lokalne ekipe. Na nedavnom sastanku izvučeni su i parovi (u nastavku). Prvo kolo je već odigrano a sutra se već igra drugo..