Izrudarili samo bod

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK RUDAR Adria Oil  24:24 (11:13). Tvrda, borbena utakmica u svetu nedjelju na Ribnjaku. Na kraju, rekli bi neutralni gledatelji (a takvih je malo na Ribnjaku) realan rezultat. No krenimo redom... U goste je Dragovoljcima došla vrlo dobra momčad Mladog Rudara koja je iz nepoznatih razloga na Priko stigla samo s 10-tak igrača, takoreći nisu niti napunili zapisnik. Očito su ih ozljede ili nešto drugo pokosile.. Cijelo prvo poluvrime se igralo gol za gol, Dugoračani nisu odmah igrom pokazali zašto su ove jeseni pri vrhu tablice, golmani su se iskazali s par obranjenih zicera, a tek pred kraj poluvremena osokoleni gosti dolaze do dva gola prednosti te se na poluvrijeme odlazi sa pasivom od 11:13.
U nastavku utakmice umjesto buđenju lava koji spava, gledatelji svjedoče nastavku loše igre Dragovoljaca, koji u nastavku kreću s primjetnom nervozom. Gosti nemaju što izgubiti, igraju svoju igru kojom vješto (i efikasno!) dirigira igrač utakmice, iskusni Ratkajec i rezultat toga je još veći zaostatak domaćina. Igrala se 42.minuta, na semafru je svjetlilo upozoravajućih -4  i trener Marko Galiot Zele je pozvao timeout. Treba smiriti i ohrabriti "lude" glave. Riječi, savjeti trenera Galiota su očito urodili plodom te u narednih 10. minuta utakmice Hrvatski Dragovoljac smanjuje prednost gostju i dolazi na samo gol zaostatka. Sljedi ludilo u završnici...U 56.minuti veliki mladi as Stanko Marčić daje gol za vodstvo (jedno od rijetkih u utakmici), ludilo na terenu, šušur na tribinama... Ali tada seumjesto priželjkivanog raspleta vidjelo koliko iskustvo vrijedi. Dva gola u završnici utakmice daje najbolji igrač gostiju, Ratkajec, po meni i igrač utakmice, te minut i pol do kraja ispostavilo se postavlja krajnji rezultat utakmice. 24:24. Nerješeno. Remi. Na kraju, po meni, realan rezultat. Čestitke igračima i trenerima obe ekipe na tvrdoj i poštenoj, pravoj prvenstvenoj utakmici. Šteta gubitka bodova na domaćem terenu, ali mora se priznati gostima da su se svoj "bitcoin" više nego pošteno izrudarili u Ribnjaku.
Ajmo naši!

Pronašli bužu za pobjedu u Buzetu

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  26:28 (14:10).  - Ljudi moji, je li to moguće? - da parafraziram jednog poznatog barbu... Skupina mladih dugoratskih sportaša je otišla na rukometno gostovanje u Buzet, bez nekog presinga odigrati utakmicu na terenu gdje rijetko tko uzima domaćinu bodove posljednjih sezona. Ali kad se male ruke slože, vidjelo se i u subotu navečer, sve se može..
Utakmica je krenula gol za gol, sve do 10.minute kada Buzet stvara prvu osjetniju prednost, bježe nam na 6:3. Poslje našeg time-outa se ta prednost praktički održavala do 20-te minute kada se domaći golman ističe obranama, što se na rezultatu itekako vidijelo. U 25.minuti je na semaforu bilo neugodnih 14:7 po Dragovoljce. Zadnjih 5 minuta smo se sabrali, skupili glave te smanjili tu veliku prednost, tako da se na odmor otišlo s rezultatom od 14:10.
Drugo poluvrijeme ispala j praktički kopija prvog. Prvih par minuta gol za gol, a tada domaćini opet rade serije te na semaforu u 43.minuti svijetli praktički teško uhvatljivih 22:15. Trener Marko Galiot Zele zove time-out... Neznan koju je mudrost izbacio iz sebe, Sun Tzu, Konfučije, Dalaj Lama?,  ili nešto žešće, ne znam koje je riječi na nama upotrebija, ali poslje te pauze kao da je na parket istrčala neka druga momčad. I krenulo je.. Polako ali sigurno prednost domaćina se topila kao snijeg zalutao na dugoratsku plažu, da bi u 52. minuti na semaforu svjetlio samo gol prednosti 23:22. Sljedi ludilo... veteran Marko Maleničić Pajola s dva uzastopna gola poravnava rezultat, da bi se na terenu ukazao Mačak Dobroslav, pardon Ante Vukasović, koji se diže u eret i zabija za vodstvo Dragovoljca! Voda je u ušima domaćinima,ulaze u mini seriju izgubljenih baluna, Stipe Maleničić brani im i sedmerac, a 40 sekundi prije kraja, pogađate, ponovo se mačak Ante Vukasović diže i riješava utakmicu! Dobro, pala su još dva gola do kraja utakmice, ali ništa nije moglo ugroziti pobjedu Dugoračana..

Buzet - Hrvatski Dragovoljac 26:28

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC  26:28 (14:10).
Pobjeda, značajna pobjeda Dragovoljaca u gostima, nakon putešestvija do Buzeta, gdje rijetko tko uzima domaćinu bodove zadnjih rukometnih sezona. Čestitamo igračima i treneru! Uskoro opširnije s parketa dvorane u Buzetu..

Hrvatski Dragovoljac - Senj 35:16

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SENJ  35:16 (18:7). U drugoj domaćoj utakmici za redom rukometaši Hrvatskog Dragovoljca upisali su i drugu pobjedu. Na Ribnjaku je svladan RK "b" uz prisustvo pedesetak vjernih corona-free navijača. Bila je to jedna od najuvjerljivijih pobjeda "Hrvatskog dragovoljca" u posljednjih nekoliko sezona. Otvaranje utakmice gotovo da je prepisano s utakmice protiv Gospića. Čvrstu obranu nadopunio je odličan i efikasan napad. U periodu od 14. do 21. minute domaćini su upisali niz 8:0 i već tada potpuno slomili goste. Već krajem prvog poluvremena došlo je do prvih većih rotacija u redovima "Dragovoljca" i na pauzi je semafor pokazivao 18:7. Priča iz prvog dijela samo se nastavila i u drugom. "Dragovoljci" su zahvaljujući dobroj obrani opet imali nekoliko lijepih nizova bez primljenog pogotka, a raspoloženi napad lako je pronalazio rješenja na obranu Senjana. Konačni rezultat utakmice zaustavio se na 35:16.

Hrvatski Dragovoljac - Gospić 34:24

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK GOSPIĆ  34:24 (19:15). U subotu, 31.10.2021. u susretu 5. kola 1.HRL-jug, rukometaši Hrvatskog Dragovoljca su kod kuće u "normalnom" popodnevnom terminu, u 16 satu, dočekali na parketu Ribnjaka goste iz Gospića. Gledao sam kod kuće Hajduka pa nisam bio u dvorani, ali tu je sidro napokon bacio i za cimu se privezao naš marinero, nezgodno krilo Hrvatskog Dragovoljca, "otrov" za protivničke obrane i djevojačka srca poslije utakmica, Marko Perić. Povratnik iz nautičke sezone i marljivi kroničar svih rukometnih zbivanja na i okolo parketa još podiže kondiciju za nove rukometne napore i "šilji" olovku za brze osvrte s rukometnog parketa. Evo prvog.

Utakmica s naše strane kreće furiozno, izašli smo ka' gladni pasi iz svlačionice. Već u 5.minuti utakmice gostujući trener bio je prisiljen zvat time-out. Semafor pokazuje 5:1 za Dragovoljac. Poslje time-outa su se gosti malo pribrali, a u 22. minuti su došli na samo 2 gola zaostatka, ali nakon toga su Dugoračani opet dali malo gasa te se na poluvremenu rezultat zaustavio na 19:15.
U drugo poluvrijeme startamo jako kao i u prvo te smo praktički u 41.minuti riješili utakmicu kad smo napravili razliku od 5 golova... Do kraja utakmice prednost je samo rasla, do na kraju najveće razlike od 10 golova. Lipo je bilo vidit da se može i bez stresa u završnici i da su svi dobili minutažu danas.
E' moram pohvalit danas igrača utakmice, Hrvoja Jakelića, koji je dao 13 golova, i to sve iz igre, iz dobru igru i u obrani. Bravo asu... Na kraju pisma iz svlačionice, za proslavit pobjedu.

Petason Vranjic - Orkan 35:26

ŽRK PETASON-VRANJIC - RK ORKAN  35:26 (18:14). U 5.kolu 2. HRL-Jug u Orkanašice su otišle u Vranjic na megdan lidericama Petasona. Dobar otpor pružile su Dugoračanke, no domaće cure bile su bolje.

Kozala - Hrvatski Dragovoljac 40:31

MRK KOZALA - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 40:31 (23:16). U subotu, 26.10.2021. u susretu 4. kola 1.HRL-jug, rukometaši Hrvatskog Dragovoljca su doživjeli poraz od uspješnijeg suparnika u gostima. Domaćin, MRK "Kozala", ugostio nas je u svom privremenom domu na Zametu, a utakmicu je sudio najbolji sudački par svijeta - Matija Gubica i Boris Milošević. Dakle, nema vađenja na suce za poraz :-)).
Početak utakmice najbolje se opisuje terminom "run-and-gun". Brz ritam utakmice uspješno su nametnuli domaćini, dok su gosti iz Dugog Rata takvim tempom izdržali tek do 10-e minute. Uz promašene čiste prilike i tehničke pogreške "Hrvatskog dragovoljca", Riječani su počeli dolaziti do velikog broja lakih pogodaka i već su do poluvremena "utrpali" čak 23 gola "crnima", što, primjerice, Crikveničani nisu mogli u svih 60 minuta.
Drugo poluvrijeme bolje su otvorili Dragovoljci, koji su prvih desetak minuta pomalo topili prednost domaćina, ali ponovne tehničke pogreške i propuštene prilike omogućile su mladoj i brzoj momčadi "Kozale" mirno privođenje pobjede nad Dugoraćanima...

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK METKOVIĆ Mehanika  29:27 (14:12). U elitnom subotnjem terminu i s "polovnim" sastavom rukometaši Hrvatskog Dragovoljca, kako sami opisuju na svom fejsu, dočekali su ponajbolju ekipu lige. Rekao bi trener svih trenera, naš Bole: "Provat' ćemo, pa šta bude..".
I provali su, poslušali Bolin savjet. I bi dobro. Provali..i uspili. Svi su dali svoj jutarnji maksimum i rezultat nije izostao. Semafor se nakon uzbudljive završnice zaustavio na rezultatu 29:27. Čestitke igračima i treneru. O događanima s parketa opširnije kad osvane na njihovim stranicama.
Poželimo Dragovoljcima više sreće na lutriji izvlačenja termina utakmica i da je ovo zadnje kolo u kojem im je prezgodna Loto djevojka "ukrala san" i omogućila da prije ručka odigraju svoju prvenstvenu utakmicu. Ali kako njima, još teže je bilo gostima.. Valjda su na putu iz Metkovića stali negdje usput pristojno marendati... Ulaz na tribine Ribnjaka bio je moguć svima uz Covid potvrdu.

Sinj - Orkan 35:31

ŽRK SINJ - RK ORKAN 35:31 (20:15). U subotu je odigrana utakmica 3.kola 2. HRL-Jug u kojoj su Orkanašice u Sinju izgubile od domaćih cura. Bila je to prva službena utakmica Sinjanki u prvenstu, zbog problema s koronom, u kojoj su debitirale čak tri mlade igračice ŽRK Sinja, Lena Luce Gaurina, Andrea Gutić i Katarina Maleš. Sve tri su se upisale i u listu strijelaca zabivši po jedan gol.
Utakmica je do 15-e minute bila takoreći u egalu, a od tada se Sinjake malo rezultatski odvajaju da bi na odmor Orkanašice otišle s pet golova zaostatka. U nastavku su pokušale približiti se domaćinu, ali u tome nisu uspjele.
Bit će bolje u idućem kolu u kojem na Ribnjaku Dugoračanke dočekuju Metkovčanke.

Orkanašice na vrhu tablice lige

RK ORKAN - RK ZADAR  27:13 (15:8). Rukometašice Orkana su na vrhu tablice! U 2. kolu 2.HRL-jug Orkanašice su se na parketu dvorane u Ribnjaku susrele s seniorkama Zadra i ostvarile uvjerljivu pobjedu. Jednosmjerna utakmica je to bila za Dugoračanke i u drugm kolu, baš kao prošlog vikenda sa Kninom. Sada im slijede veći izazovi, idućeg vikenda odlaze u Sinj na megdan oporavljenim Sinjankama koje su zbog Covida jedne igračice propustile prva dva kola prvenstva.
Za Orkana su u nedjelju na perketu Ribnjaka igrale: Marina Šćurla (7), Luce Kaštelan (4), Petra Bartulin, Kristina Banović (3), Josipa Tomić (1), Paola Ković (5), Danijela Kovačić (3), Ivana Banović, Petra Grebenar (1), Mirjana Ercegović (1), Daria Mikas (2) i Lucijana Vuković.