Metković - Hrvatski Dragovoljac

RK METKOVIĆ Mehanika - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC. Dugoratski rukometaši u subotu, 23.02.2019. gostuju u Metkoviću kod RK Metković Mehanike. Nakon prošlotjednog debak.. poraza pred svojom vjernom publikom na Ribnjaku, naše mlade snage nadaju se dobrom izdanju u gostima, i zašto ne, pobjedi u gostima. Ajmo naši!

Hrvatski Dragovoljac - Trogir 18:33

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK TROGIR 18:33. Ovog vikenda rukometaši 1. HRL ponovo su izašli na besprjekorno čiste parkete sportskih dvorana i krenuli u nastavak prvenstva. Nakon nešto više od dva mjeseca stanke prvi protivnik seniora Hrvatskog Dragovoljca u subotu u 19 sati u Gradskoj sportskoj dvorani na Ribnjaku, na Priku, bili su rukometaši Trogira. Sudeći po rezultatu, jer na utakmici nisam bio, Dragovoljac je još u pauzi prvenstva.. Izvješće s utakmice je stuglo i možete ga pročitati ovdje.

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK TROGIR 18:33 (9:16). Hrvatski Dragovoljac je ove subote na Ribnjaku pred domaćom publikom teško poražen od ekipe Trogira. S obzirom na početak sezone i odrađene pripreme, ovaj rezultat je šokirao domaću publiku, kao i pružena igra na terenu. Dragovoljac očajno otvara utakmicu, te Trogir stvara veću gol prednost već na otvaranju utakmice. Rotacije u ekipi, i loše reakcije u obrani, olakšavaju ekipi Trogira posao, te prvo poluvrijeme završava s 9:16 za goste. Nastavak utakmice nije donio nikakav pomak u igri domaćina, te Trogir nemilosrdno koristi sve greške Dragovoljca i privodi utakmicu konačnim rezultatom 18:33. Najbolji strijelac utakmice je bio Mislav Plazibat s sedam pogodaka. Dragovoljac iduće kolo ide na teško gostovanje u Metković, te se nadajmo da će se osvojiti dva boda na gostujućem terenu kako bi popravili dojam na početku sezone i osvojili važne bodove za pomak na tablici 1HRL-jug.

Hrvatski Dragovoljac - Trogir

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK TROGIR. Na blistavom parketu gradske sportske dvorane "Faks Helizim" na Ribnjaku, u subotu, 16.veljače s početkom u 19 sati seniori Hrvatskog Dragovoljca iz Dugog Rata krenuti će u nastavak prvenstva. Protivnik u 12 kolu 1.HRL su ništa manje ambiciozni susjedi iz Trogira. Nakon zimske pauze (dugog zimskog sna) naši mladi igrači nadaju se nastaviti s dobrim igrama pred vjernom publikom.. i s pobjedama. No bez glasne sportske podrške s tribina Dragovoljcima će biti teško i čupavo, stoga vidimo se i na tribinama.. Ajmo naši!

Veteranke ŽRK-a Split treće na jakom međunarodnom turniru u Križevcima. Na jubilarnom 10. izdanju veteranskog rukometnog turnira KTC Križevci, koji je ove godine ove godine okupio 20 ekipa iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine i Slovenije, odlično su prošle i veteranke ŽRK-a Split. Naime, na turniru, na kojem su nastupili i veterani, kod žena se natjecalo sedam ekipa. Najbolje su bile Osječanke, drugo mjesto osvojila je ekipa Ivanić – Petrinja, a treće rukometne veteranke Splita, piše Dominik Tomašević na stranicama portala Dalmacija Danas. Za Splićanke već godinama uspješno igraju i veteranke Orkana: Danijela Čulić Rake, Mirjana Ercegović i Dijana Mimica.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 28:34. Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je utakmicu za 5. mjesto od Švedske na SP-u u Danskoj i Njemačkoj rezultatom 34:28. Nije da nije bilo važno, nije da se nije igralo s htjenjem, no bilo je previše grešaka u našoj obrani koja je Švedima dozvoljavala prelake golove iz kontri, što su ovi rado naplatili. Na kraju poluvremena malo smo stisli i vratili se na par golova zostatka.,. No što to vrijedi kad smo s kiksevima u obrani nastavili opet u nastavku i tako dali prigodu Švedima da rješe ovu utakmicu. Naš najbolji igrač, Duvnjak, nije ni ulazio u igru, a priliku i minutažu su od Lina dobili igrači koji su bili više na klupi nego na parketu. Šesti smo na SP-u. Nije loše, ali nije baš nešto ni za pamćenje, no neki utješni rezultatski kontinuitet je tu. I da, vidimo se opet dogodine u siječnju. U međuvremenu ćemo se družiti u Omišu, na utakmicama RK Hrvatski Dragovoljac i na after-partijima na Dućama ili Streljani, a na rubovima sportskih stranicama pratiiti ćemo i dalje šture vijesti iz RK Zagreba, pardon, vijesti iz hrvatskog rukometa.
Danska je novi prvak svijeta u rukometu. U skandinavskom finalu SP-a Danci su u nedjelju pred svojim navijačima u Herningu potvrdili dominaciju na ovom turniru te premoćno pobijedili Norvešku s 31:22 (11:18). Hrvatski suci Matija Gubica i Boris Milošević vrlo dobro su odsudili finale. No dramatično je bilo u utakmici za treće mjesto. Nikola Karabatić je sa sirenom zabio za broncu Francuske u pobjedi 26:25 protiv Njemačke. Nijemci su na poluvremenu imali uvjerljivu prednost (13:9) ali Francuzi su spektakularno preokrenuli u nastavku te u ludoj završnici zabili za pobjedu vrijednu bronce.
Za naše site "marendaše" sada slijedi mala pauza pred idućim prigodama za čašicu druženja i razgovora u Čulića dvorima prije i poslije novih sportskih TV uzbuđenja i delicija provjerene majstorice dalmatinske kuhinje. Naprijed naši, marendaši... vidimo se opet u siječnju dogodine! Ali i prije...

Nova sezona Kauboja Marendaša

Ne nerviran se više, ne komentiram ni da su suci u pravu, uša san u neke godine kada valja pripazit na živce i srce nesritno, a bome i na stomak.. :-). No ajde ti svake godine budi Crni Jack pa u mojoj ekipi specijaliziranoj za praćenje sječanjskih utakmica europskog ili svjetskog rukometnog prvenstva.. pa reci da sudac nije ukreja, da je Horvat ipak nagazija na crtu, a Duvnjak napravija probijanje i da je Musa zasluženo dobija dvije minute hlađenja na klupi.. Ajde, ajde ti budi faca, meni je već dosadilo, ajde budi ti malo baja pa to naglas reci u tinelu Čulića dvora! Samo izvoli.. Završit ćeš kao i ja preklani.. no to je neka druga priča... Kad Hrvatska gleda rukomet, kad rukometaši gledaju Hrvatsku, kad igraju vatreni kauboji, pistolerosi ljepljivog baluna, kad strasti uzvriju u svih 16, e onda sudac mora biti peder, a Červar,  Babić, a pogotovo Goluža, ma tko god nas vodio.. taj nema pojma! Alilović je zločinac u prvom poluvremenu, slažemo se, a u drugom pravi heroj, ta razumije se,  Ştepančić je pariška visibaba, Slišković nije Baka, a doljepotpisani je uglavnom neznalica koja nema dvi čiste o životu, a pogotovo o rukometu, a i nije baš nešto ni na domoljubnoj rukometnoj liniji.. Štoviše, tijekom tih 60 minuta ludila u tinelu često je remetilački faktor moćne rukometne gomilice, društva koje iz godine u godinu tolerira te moje "objektivne" opservacije.. ili je (i)pak riječ o mom strašnom neznanju? Što bilo da bilo, u četvrtak počinje još jedna rukometna fešta, Svjetsko prvenstvo igra se u Njemačkoj i Danskoj, a uzbuđenja garant neće faliti niti u na ovom portalu već opjevanoj "kući rukometa" u Dugom Ratu. Bit će čupavo.. iako više ne igra Čupić. Bit će ludo i divlje, iako će u sastavu kauboja biti i Kozina i Jaganjac. Kao i uvijek za ovih hladnih dana u siječnju, kada običnom radnom narodu prijeti prilada, gripa, bijeli snijeg i crni led, kada i zeko traži mamu, mi se okupljamo skoro svakog dana već u ranim predvečernjim satima u dobro poznatom tinelu u Čulića dvorima gdje se duboko proživljavaju sve pobjede i poneki porazi u srazu s najboljim "bjelosvjetskim" rukometašima koji se kaubojima nađu na putu prema drvenoj ili nekoj sjajnijoj medalji, jer gledati rukomet u društvu naših dragovoljaca i rukometaša/ica u penziji, osim stresa i zdravstvenog rizika za srce, živce i stomak, poseban je gušt! Biti u društvu trenera svih trenera (i prvaka Hrvatske, ako ne radi nervozne krugove po kiši na igralištu), najuspješnijeg rukometnog El Presidentea i sve donedavno neshvaćenog funkcionara, pa svima omiljenog presrčanog i pregrintavog rukometnog tajnika, pa nezamjenjivog i nesalomljivog vođe svih puteva u poznato,a pogotovo u nepoznato, pa naših dragih domaćina, tog vatrenog i dinamičnog ljubavno-trenerskog dua i njihovog nevjerojatno smirenog i cool Call Of Duty nasljednika, te marljive rukometne katice za sve, i par lutajućih prekaljenih rukometnih veterana koji ponekad svrate pogledati i poslušati komentare revolveraških kaubojskih obračuna po bjelosvjetskim dvoranama izniman je doživljaj. A tek gastronomski rituali i dobri slastičarski običaji vrijedne domaćice, a tek litre dobrog starog novoselskog Gundevalja iz konobe dida Pere.. Dobro je znano da ne valja navijati na prazan stomak, od tog pravila se u pravilu ne odstupa, pa se već veselimo nadolazećim feštama uz nadu da će onu gastronomsku prije utakmice, ili u poluvremenu, uvelike nadmašiti ona sportska poslije. I da ćemo to sve ponoviti.. već u idućem kolu. Za koji dan. Ili već sutradan ako se ždrijeb tako namisti. Marendaši kauboji. Spiza. Utakmice. I Armandova stručna analize u poluvremenu i nakon posljednjeg zvuka sirene. Svake godine svjedok sam svakodnevnog (d)ruženja čudne neka dugoratske ekipe koja se veseli gusjenicama u siječnju i strpljivo čeka na leptira koji će otpuhati Francuze (ovaj put bez Karabatića) u finalu.. Dugorački kauboji marendaši.. T-Bone kauboji, ako ćemo pravo... Ma neprocjenjivo! I opet počinje sve iznova već u četvrtak! Jupi-jeeeee...

Hrvatski Dragovoljac - Solin 26:21

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK SOLIN 26:21 (14:12). Dva kola u gostima, baž smo se zaželjeli našeg čistog parketa, i evo smo se napokon vratili doma, u dvoranu na Ribnjaku, i običaju pobjeđivanja kod kuće. Nije bilo lako.. protivnik nam je bio  uvijek "neugodni" Solin. Utakmica je krenula klasično, gol za gol, nitko se ne uspjeva odvojiti, a početna nervoza se osjetila na obje strane. Prvu prednost od dva pogotka razlike Dugoraćani su uspjeli napravili na 7:5. Tu su valjda mislili kako će se sad odvojiti, ali ta se ideja nije svidjela momcima sa Bilankuše. Cijelo su vrijeme Dragovoljci s pristojno popunjenih tribina izgledali kao da igraju "pod ručnom", u nekom grču, nervozi.. Tom osjećaju sigurno je pridonjelo i par falivenih zicera, par baluna u jamu bačenih, par zapucanih penala, a i nekoliko dvojbenih odluka sudaca.. sve dovoljno da tenzije porastu.. Na kraju prvog poluvremena na semaforu je stajalo 14:12.
U drugo poluvrijeme Dragovoljci su krenuli u praktički istom ritmu, gol za gol, igralo se tako sve do po meni prijelomnog trenutka kad je na semaforu stajalo 19:17. Naime, iz našeg napada (i falivenog zicera) Solinjani prodaju kontru, ali naš Stipe Maleničić čudesno brani nemoguće... Poslje te kontre zabijamo dvaput zaredon, te se konačno malo odvajamo i ulazimo u činilo se laganiju završnicu. Na semaforu je +4 u 53. minuti. Moram spomeniti rukometni "stroj" koji se odaziva na ime Dino Banović, koji je svojim ulazima i golovima dao ponajveći doprinos ovoj pobjedi. Ja se lagano vraćan u formu, falijem pokoji penal... Na kraju utakmice semafor je pokazao zasluženu pobjedu Dragovoljca od 26:21. Fešta može početi..

Buzet - Hrvatski Dragovoljac 37:24

RK BUZET - RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 37:24. Potop u Buzetu! Ništa od tartufa ovog rukometnog vikenda, a bome ništa ni od bodova za naše rukometne Dragovoljce na gostovanju u Buzetu. Rukometaši Buzeta su bez ikakvih problema savladali seniore Hrvatskog Dragovoljca. Jest da se domaćin nadao pobjedi, baš kao i dugoraćani, ali 13 golova razlike vjerojatno nisu poželjeli ni najveći buzetski optimisti. Domaćin je vrlo rano stvorio prednost, a iz minute u minutu postajalo je sve jasnije da bodovi ostaju u Istri i da se dugoraćani ovaj put neće vratiti "Duće-toursom" kući pjevajući..

Marina Kaštela - Orkan 23:12

RK MARINA KAŠTELA - RK ORKAN 23:12. U posljednjem kolu pred zimsku stanku Marina Kaštela u 2. HRL – jug dočekuje rukometašice Orkana. Utakmica je odigrana u subotu, 1. prosinca u 16 sati u dvorani u Kaštel Sućurcu. Kako se i očekivalo, bio je to prilično lagan zadatak za kaštelanske rukometašice. Dugoračanke su zabilježile poraze u svih sedam odigranih utakmica, a u Kaštela su došle i s velikom negativnom gol razlikom. Pred njima je zimska stanka. I nadamo se rezultatski bolje proljeće..