Orkan - GOŠK 1:1

Podjela bodova u Dugom Ratu. Sve je bilo rješeno već u prvom poluvremenu. Poveli su gosti preko Đurasa u 18. minuti, a izjednačio je Ivan Šarić u 33. minuti. Do posljednjeg sudačkog zvižduka rezultat se više nije mjenjao.

NAJAVA: NK ORKAN - NK GOŠK (KG). Nastavlja se proljetna nogometna karavana na travnjacima 1.ŽNL. Orkan se prošle subote pjevajući i s tri nova boda vratio kući iz Postira, a nadolazeće svete nedjelje, 24.03.2019. u 15:30 sati na biljarski ravnom domaćem travnjaku dočekuje najbolje nogometaše Kaštel Gomilice i nada se istom raspletu. Novi je to megdan, novi ispit za "Tatu i sinove vjetra". Kako je bilo, kako se igralo, najbolje da se nakon blagdanskog ručka prošetate i svratite do SRC "Dalmacija" te pogledate sami. Jerbo izvješća s utakmice na ovim stranicama najvjerojatnije neće biti. Vaš lutajući reporter i ovog vikenda igra u gostima.

Postira Sardi - Orkan 0:2

NK POSTIRA SARDI - NK ORKAN 0:2 (0:1).  Nova tri boda na kontu seniora Orkana u 1.ŽNL rezultat su vikend gostovanja u Postirama. Ubojit po gol protivnika, kao i obično, bio je naš centarfor "bauštelac" Ivan Šarić koji je s dva pogotka potopio sve nade domaćina te osigurao dobru atmosferu na povratku Orkana kući. Večeras na HTV2 u emisiji "Stadion" opširnije pogledajte i saznajte sve o taktičkim začkoljicama tate Ervina i izvedbi njegovih nogometnih sinova.

Ivan Delić: 'novo' hajdučko dite s Orija

Mladi i nadareni ngoometaš, "dite s Orija" Ivan Delić u Koprivnici je odigrao osmi susret u dresu Hajduka. Trener Siniša Oreščanin dao mu je priliku od 85. minute, a mladi napadač bijelih minutažu je odlično iskoristio asistencijom za izjednačujući pogodak Stanka Jurića i opasnim udarcem prema golu kojeg je uspio zaustaviti golman Slavena. Bio je to povratak Ivana Delića u prvu momčad Hajduka nakon Lokomotive kada se u posljednjih nekoliko minuta i nije baš istakao. Protiv Rijeke i Gorice nije bio među 18 igrača koji su konkurirali za momčad, a protiv Intera je susret odgledao s klupe. Povratnik u prvi sastav bio je dio generacije U-17 reprezentacije koja je prije tri i pol godine igrala na Svjetskom prvenstvu u Čileu. Brekalo, Moro, Sosa, Šemper, Kalaica, a iz Hajduka su uz Delića bili još Karamarko i Šutalo. Pročitajte intervju Ivana Delića za Dalmatinski portal.

Orkan - Jadran (KS) 5:1

NK ORKAN - NK JADRAN (KS) 5:1 (3:0). Šest golova vidjeli su dugoračani u nedjelju nakon obiteljskog ručka na travnjaku SRC Dalmacija u Dugom Ratu. Od toga čak pet u mreži gostiju. Lijepi uzvrat za jesenski poraz u Kaštelima. Strijelci za Orkana bili su Ivan Voloder, Marin Batinović, Ivan Šarić (2) i Frano Katić (autogol). Čestitke igračima i treneru.
Orkan je dobro otvorio utakmicu i već u 3. minuti nakon auta Voloder izlazi sam pred vratara i mirno realizira za vodstvo Orkana. U 22. Minuti nakon kornera gosti se ne snalaze baš najbolje te Marić-Arić postiže autogol. U 28. minuti nakon lijepe akcije Batinović puca, a vratar gostiju Dude nije na visini zadatka, što domaćin kažnjava i to je 3:0 za Orkan. Na 4:0 povećava Šarić izvrsnim udarcem u same rašlje. Isti golgeter u idućoj minuti pogađa vratnicu. U 74. minuti neumorni Ronal..Šarić glavom lobuje vratara i to je 5:0. Do kraja su gosti smanjili preko Biskupovića. Zaslužena pobjeda Orkana pred teško gostovanje u Postirama. E da se barenko "preko mora" ovog vikenda osladiti i inćunima..

Omladinac - Orkan 3:1

NK OMLADINAC - NK ORKAN 3:1 (1:0).
Nastavlja se proljetna nogometna karavana na travnjacima 1.ŽNL. Orkan je ove lipe subote izašao na megdan Omladincu.. Kako je bilo, kako se igralo, pisati će, valjda, u izvješću koje je na putu..

Hajduk raspisao natječaj za novog predsjednika

Jasmin Huljaj, Hajdukov predsjednik, dao je ostavku. To je na Poljudu obznanjeno javnosti u ponedjeljak popodne na izvanrednoj konferenciji za novinare. Predsjednik Hajduka Jasmin Huljaj naglasio je kako je odluka o ostavci njegova, a za nju je doprinijela i obiteljska situacija (obitelj Huljaj skrasila se u Rijeci), a novi Nadzorni odbor upoznat je s njom već na prvoj sjednici, 5. siječnja. Huljaj će ostati u klubu dok se ne odabere novi predsjednik.
- I dalje ću kao navijač i veliki lobist u poslovnom svijetu predstavljati klub. I dalje ću podržavati Hajduk, bit ću na raspolaganju novom predsjedniku. Bit ću dostupan za savjet i podršku. Koliko je god ovo za mene stresno, ja sam ponosan na sve ljude s kojima sam surađivao u posljednjih šest mjeseci - rekao je Jasmin Huljaj.
- U biranju kandidata za novog predsjednika gledat ćemo prvenstveno ljude koji neće gledati razmišljati o smjenama trenera i dovođenju svojih ljudi - rekao je predsjednik NO Benjamin Perasović i dodao da će natječaj za novog predsjednika biti raspisan već sutra i da će trajati osam dana te da će se odluka donijeti u što kraćem roku, da se ne ponove opet dva, tri mjeseca iščekivanja, te da je Hajduk stabilan klub te da se nastavlja s ciljevima dalje.

Karlo Bilić novi prvotimac Šibenika

Odlični mladi stoper Karlo Bilić novi je igrač 'narančastih' sa Šubićevca! Prijelazni rok završava danas, a jučer je klub iz Šibenika predstavio prvo, a vjerojatno i jedino pravo pojačanje u odnosu na zimski dio prvenstva, 25-godišnjeg Karla Bilića, lijevog stopera poniklog u Orkanu iz Dugog Rata koji može pokriti i poziciju lijevog beka, a koji je dosada igrao u inozemstvu, u Slovačkoj. Bilić je od početka priprema s klubom, koji nema prvoligaškog iskustva, ali vjeruje da će ga steći dogodine, budući je potpisao ugovor na godinu i pol dana, do ljeta 2020., piše portal ŠibenikIN.
- Zahvaljujem se svima u klubu i nadam se da ću opravdati povjerenje koje su mi iskazali. Ekipa je odlična, a uz to što su odlični nogometaši, suigrači su i odlični ljudi. Naravno, prva liga nam je cilj i nadam se da ćemo ga ostvariti – kaže Karlo Bilić, koji je nakon Orkana dosta godina proveo igrajući nogomet za više klubova u Slovačkoj. HNK Šibenik u subotu igra prijateljsku utakmicu s Lučkom, i to na Šubićevcu s početkom u 14 sati. Pa tko se nađe u Šibeniku neka velikim pljeskom dočeka našeg "narančastog" Karla.

Županijski kup: Trogir - Orkan 1:0

Nogometaši Orkana i Trogira ove svete nedjelje u 14 sati stati će na teren u prvoj službenoj utakmici ove kalendarske godine u sklopu 1. kola Županijskog kupa. Ajmo naši!
Ništa od prolaska u iduću fazu kupa za nogometaše Orkana. U Trogiru je pobjedio domaćin rezultatom 1:0. Pobjednički gol postigao je Jakov Validžić u 83. minuti susreta.

Sritan ti 108. rođendan vječno mladi starče!

Hajduk slavi svoj 108. rođendan otkako su u praškoj pivnici splitski studenti utemeljili klub koji je Dalmatincima i njegovim navijačima puno, puno više od kluba. Na Poljudu je jutros bilo svečano. Predstavljena je knjiga Jurice Gizdića 'Frane Matošić - najveći kapetan', a potom je otvorena vitrina Slavka Luštice.
- Danas je veliki dan našeg kluba. Slavimo dvojicu velikana. Obveza nas sportskih kroničara je da o tim ljudima zapišemo nešto vrijedno da ne padnu u zaborav. Obitelj Frane Matošića mora biti ponosna jer je igrao i stvarao u teškom vremenu. Za Franu znaju reći bio je najveći, ja se s tim slažem - rekao je Hajdukov kroničar Jurica Gizdić, autor koji je sudjelovao u izradi mnogih knjiga o Hajduku i sportu u Hrvata - autor je i monografija naših sportskih uzdanica NK Orkan i RK Hrvatski Dragovoljac.

Pobjeda Orkana u gostima za miran zimski san

NK MLADOST (Proložac) - NK ORKAN 1:3 (1:1). U posljednjem jesenskom kolu prvenstva Orkan se s gostovanja kod Mladosti u Prološcu vratio u Dugi Rat sa svim bodovima. Čestitke igračima i treneru. No početak nije baš mirisao na ovakav rasplet. Domaćin je poveo već u 2. minuti susreta preko Maršića. Izjednačio je Batinović u 30. minuti i s rezultatom 1:1 se otišlo na odmor. U nastavku je Orkan zabio dva pogotka i sačuvao svoju mrežu. Strijelci su bili Ivanišević u 69. i Mudnić-Pulje 10 minuta poslije, Ordulj j obrana do kraja su bili koncentrirani i pjesma pobjednika je već u svlačionici mogla početi. Vjerujem da je trajala tijekom cijelog povratka kući u autobusu "Duće Toursa", a sudeći po zapisima po društvenim mrežama potrjala je dugo, dugo u hladnu jeseničku noć...  Orkan je u slavljeničkoj godini, u kojoj je svečano proslavio prvih 100 godina djelovanja kluba, na tablici jesenjeg dijela prvenstva 1.ŽNL tek deveti (susjedi iz Omiša su četvrti), pa nam se valja nadati lijepšem nogometnom proljeću. Ajmoi naši. Ovo je vaše stoljeće!