Napokon i pobjeda

Hrvatska je u pravoj "Balićevskoj" drami s golom razlike svladala Island rezultaom 23:22 (10:12) u trećem susretu drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva. Pogodak odluke za Hrvatsku je postigao Gadža 15 sekundi prije kraja. Utakmica je bila puna preokreta, Island je bolje otvorio utakmicu te se malo, pomalo, odvojio na nekoliko golova prednosti, pa je Hrvatska krenula napadati bez golmana 7 na 6 te se na odmor otišlo s prihvatljivih minus dva (10:12). Hrvatska je bolje otvorila nastavak te ubrzo izjednačila (13:13) te se čak uspjela i odvojiti na 2 razlike u 40. minuti. Islandu ništa u drugom poluvremenu nije polazilo za rukom te se Hrvatska odvojila na +5 u 44. minuti. A onda su kauboji upali u "crnu rupu" kao naš Dragovoljac, ništa nisu uspjeli zabiti desetak minuta i Island se, ni kriv ni dužan, mic po mic vratio u utakmicu. Vratio i prešao u vodstvo. A onda nas je spasio najbolji pojedinac na terenu, vratar Pešić, skinuo je još par zicera i u zadnje dvije minute se ušlo s egalom (22:22). Luda završnica, prava "Balićevska" u kojoj Hrvatska dobija s golom prednosti. Gadža je zabio, a hrvatski blok nije popustio.. Napokon pobjeda. Prva u drugom krugu. Čupava. Zaslužena. Iako se moglo prelomiti i drukčije. Zadnju utakmicu u skupini Hrvatska igra u srijedu u 18 sati protiv hita prvenstva, Nizozemske.