Hrvatski Dragovoljac - Metković 20:20

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK METKOVIĆ MEHANIKA  20:20 (9:13). U posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva u 1.HRL-jug Dugoraćanima je na Priku u goste došla ekipa gusara sa Neretve, mladi i brzi metkovski "mehaničari". Mladići s obaala Neretve su uvijek neugodan protivnik koji je i u ovu utakmicu ušao kao favorit, s obzirom na poziciju na tablici i dosadašnju formu. Utakmica počinje dobro.. za Metkovčane. Početno vodstvo od 3:1 Dragovoljci su uspjeli anulirati s 3 uzastopna gola te prelaze u vodstvo. Početna letargija tako nestaje a na semaforu svijetli 6:4 za domaće. Penal za nas, puca ga (ne)zgodno krilo Marko Perić, ali nažalost, falije. Poslje toga sve nekako pučinje ići u korist Metkovčana. Pripomogla je i slaba obrana Dragovoljaca u tom periodu. Ne ide ih u napadu, ne ide u obrani, i na kraju prvog poluvremena rezultat na semaforu se zaustavio na 9:13 za goste.
Drugo poluvrime Dugoraćani igraju bolju obranu, te su smireniji u napadu i u 39. minuti utakmice hvataju priključak i odvode utakmicu u egal. Počinje neizvjesna završnica, Hitchock, De Palma, Scorcese, Fincher.. U zadnjih 20 min je palo samo 11 golova na obje strane. Jaka obrana Dugoraćana, ali i teško mučenje u napadu. Fali pridjeva tu muku ježevi dočarati.. Uglavnom u zadnje dvije minute utakmice nije ni pao gol.. Ispada da je zadnji bio Perićev gol iz sedmerca.. Drama je an vrhuncu. Hoće li biti happy-enda ne zna ni scenarist, a kamoli redatelj.. Minut prije kraja Metkovčani imaju napad, ali suci dižu pasivno vrlo brzo poslje njihovog timeouta. Mora se pucati. I na našu sreću šut protivničkog igrača završava pokraj gola. 45 je sekundi do kraja. Dovoljno za naš posljednji napad. Napad za pobjedu. Odlazimo lagano u napada, trener Zele zove timeout. Semafor pokazuje 30 sekundi do kraja sezone. Dogovara se lukava taktička varijanta za posljednji napad. Krenemo okolo do zadnjih 7-8 sekundi, a onda naš preiskusni srednji vanski Marko Maleničić Pajola prolazi igrača i puca.... ali protivnički golman brani njegov šut za pobjedu. Na kraju mirojubljivih 20:20, nerješeno, podjela bodova. Vamos RK "Hrvatski Dragovoljac" Dugi Rat! Svim navijačima kluba i ljubiteljima rukometa želimo sretne blagdane te Novo lito!

Izvor: FB Marko Perić