Sinjani odlučili pokrenuti prisilnu naplatu gradskih prihoda

kanalizacijaZbog sve sporijeg punjenja gradske blagajne, u Sinju su odlučili pokrenuti prisilnu naplatu gradskih prihoda. Tako su ovih dana iz gradske uprave na adrese 1.089 obveznika komunalne naknade uputili rješenja o ovrsi za ukupno dugovanje od 2.515.000 kuna. Rješenja su upućena na adrese 891 kućanstva koja duguju 1.400.000 kuna, 138 obrtnika koje gradski poreznici terete za 650.000 kuna i 60 trgovačkih društava koja na ime komunalne naknade duguju 465.000 kuna..., piše Slobodna... Nagradno pitanje za vas dragi čitatelji i sumještani jest sljedeće: Što naši Općinari poduzimaju da pospješe naplatu komunalnog doprinosa? Naravno, ne zagovaramo ovdje prisilne ovrhe (ali ih i ne isključujemo za neke od mještana, komunalnih dužnika), ali poziv na kavu u ured blagajnice Općine, razgovor s komunalnim redarom, te zajedničko usaglašavanje oko termina i rata plaćanja duga, sve s ciljem da se dogovor zadovoljavajući za obje strane postigne - to svakako zagovaramo! Pa će onda biti više novca za uređenje ulica, trgova, rasvjetu,... ali i dostupnijih informacija kako se i gdje i na koje načine zajednički komunalni novac troši ...

VOLIMO LI DOISTA SVOJA MALA MISTA?

Piše: Mladen Banović

Baš me zanima kojim će se principom voditi naši Općinari kad se (zasad samo na Dućama) bude radilo na sekundarnoj mreži kanalizacije. Hoće li se i Mate, nazovimo ga tako, marljivi komunalni neplatiša, moći spojiti na kanalizaciju kao i Pere, koji i od nevelike penzije uspijeva plaćati svoje račune?

Povezani članci

Who's Online

We have 272 guests and no members online