Vrgorac - Olmissum 2:3

VRGORAC - OLMISSUM 2:3 (0:1). Olmissumovci su ušli u pravi duel s viceprvakom i taj pristup im se isplatio u 13. minuti kada "izviždani" Jurić dovodi Olmissum u toliko željeno, a i zasluženo vodstvo. Do kraja poluvremena Omiški nebesko-plavi preuzimaju inicijativu, ali se na poluvrijeme odlazi bez promjena. Trener Maretić je igračima dao dodatne naputke kako u nastavku Vrgorcu oduzeti kontrolu nad utakmicom i već nakon dvije minute drugog dijela Perišić povisuje na 0:2. Iskusni Suton je nedugo zatim smanjio prednost gostiju. Potom slijedi oprezni dio utakmice s obje strane, gdje se igralo s manje rizika i pogreške su se svele na minimum. Ponovo se i u takvoj igri bolje snašao Olmissum i na dva razlike povisio je Nikola Pavić, no Suton još jednom smanjuje prednost gostiju, ujedno i euforiju, te svojim drugim pogotkom u istoj minuti smanjuje zaostatak. Kasnije se pokazalo da je to bio pogodak za konačnih 2:3. Zeleno-plavi su propustili dvije prilike da s deseterca matiraju vrgoračkog vratara Odžu. Točnije, Jurić i Pavić nisu bili dovoljno precizni. Fantastična debitantska pobjeda Olmissuma i prvoj ligi hrvatskog futsala, koja će ostati podcrtana u klupskim memoarima.

Izvor: FB Olmissum

U prvoligaškom debiju pred domaćim navijačima u 2. kolu 1.HMNL u subotu u 19 sati Omišani će dočekati stare znance Universitas iz Splita. Na krilima pobjede u Vrgorcu obećaju dati i zadnji atom snage da se dođe do nova tri boda na veselje svih zeleno-plavih navijača.