Olmissum je prva liga!

Omiški malonogometaši su u subotu u susretu 4. kola drugoligaške "Lige za prvaka" u Puli osigurali plasman u elitni razred hrvatskog futsala  u nadolazećoj sezoni. Tako će posljednje kolo za Olmissum, koje se igra na Ribnjaku u utorak s početkom u 19:30 sati, biti tek formalnost, odnosno prigoda za veliku sportsku proslavu s vjernim navijačima, slavlje ulaska u prvu ligu, jer je bodovni višak Omišana nad ekipama iz Pule i Našica sada nemoguće dostići.
– Iako smo osigurali prvoligaški status, ostaje nam još utakmica s MNK Našice. Ovim putem pozivamo sve simpatizere i navijače da dođu u utorak navečer pozdraviti svoje novopečene prvoligaše te da se svi zajedno s omiškim stilom oprostimo od kvalifikacija i ove uspješne sezone. Omiš je dokazao da zaslužuje prvoligaša na Ribnjaku! – poručili su navijačima i svim domaćim ljubiteljima malog baluna iz MNK Olmissum.

Malonogometni turnir Dugi Rat 2019.

MNK "Sveti Josip" Dugi Rat i ove godine organizira malonogometni turnir u Dugom Ratu na kultnom igralištu Streljana. Borba za prvo mjesto i bogat nagradni fond počinje u nedjelju 27. svibnja! Prijave će po našem dobrom starom običaju trajati do 2 dana prije početka turnira (u ovom slučaju do 25. svibnja), a ako vremenske prilike i sve što uz to ide posluži, grand finale će na rasporedu biti u ponedjeljak 10. lipnja. Više informacija, kao i službeni početak prijava možete očekivati u idućim informativnim emisijama. Balunjeri, očekujemo vas u velikom broju na Streljani, kako na terenu, tako i na tribinama!

Druga pobjeda Olmissuma, sve bliže Prvoj HMNL

NAŠICE - OLMISSUM 1:5. Igrači Olmissuma iz Omiša upisali su drugu pobjedu, u isto toliko nastupa, u drugoligaškoj Ligi za prvaka u futsalu i sve su bliže Prvoj HMNL. Nakon prvog ogleda u kojem su, kao domaćini, igrači Olmissuma pobijedili Futsal Pulu s 2:1, u drugom su susretu u gostima uvjerljivo nadigrali i pobijedili Našice 5:1. Pavičić za goste u petoj i Kubaša za domaćina u sedmoj minuti bili su strijelci za startnih 1:1, no kompletan ostatak utakmice prošao je u dominaciji kluba iz Omiša. Za uvjerljivo su slavlje pogađali Antonio i Josip Juretić, Mišerda i još jednom Pavičić. Pobjedom u Našicama Omišani su učinili velik korak prema plasmanu u prvoligaško društvo.

Olmissum - Futsal Pula 2:1

Omiški malonogometni klub Olmissum ovih dana pokušava ući u Prvu ligu hrvatskog futsala. Omišani su suvereno poharali 2. ligu-Jug uz samo jedan poraz u 22 utakmice i tako izborili Ligu za prvaka s prvacima regije Istok (Našice) i Zapad (Futsal Pula), piše Slobodna Dalmacija. U završni dvoboj Olmissum kreće protiv Futsal Pule u nedjelju u 20 sati u svojoj dvorani na Ribnjaku.
U izuzetno tvrdoj utakmici mreže su dugo mirovale. Omišani su imali inicijativu, no hladni tuš za domaćina dolazi u 33.minuti kada Badrov dovodi goste u vodstvo, 0:1! Na odgovor domaćina nismo dugo čekali. Pavičić je zabio za 1:1 i vratio stvari na početak. Pobjedu zeleno-plavima donosi Pavić u 36.minuti za 2:1, piše CroFutsal.

Memorijalni turnir Marko Nazor Ziko

Zimska omiška liga

Mali nogomet na širem Omiškom području se pojavljuje unazad i 50 godina. Nebrojno puno sezona, turnira, golova i driblinga je vidjela ta gola i surova omiška stina. Podno same stine i oko nje razvile su se za naš kraj kultne malobalunjerske ekipe. O nekima se još uvijek pričaju legende, neke bi se mogle uskoro opet vratit na scenu. Sav taj đir i šušur loptanja na manje golove stvorilo je i publiku. Publika koja je tada uz željezne ograde pratila svoje kraljeve betona ili asfalta i nama je ostavila gene i trag da žudimo za malim balunom i dalje! Zimska omiška liga je oživila neke ekipe, nova živost je s njom unesena u tužan zimski period. Za razliku od prije 50-ak godina sada je zasigurno neka druga generacija na tribinama omiške sportske dvorane. Lijepo je vidjeti npr. kada je u 11. kolu kroz malu dvoranu procirkuliralo 200-injak ljudi, pa i kada se u dvorani pored organizirala humanitarna utakmica za pomoć Nori i kolibrićima te se skupilo više od 1000 ljudi. Međutim pravo oživljavanje publike stiglo je u osmini finala kupa Hrvatske kada je futsal utakmicu Olmissum - Novo Vrijeme došlo pogledati 700 ljubitelja igre s "četvorkom". Dokaz da osim odlično posjećenog rukometa publika i dalje voli i želi gledati vrhunski mali nogomet i nadamo se da će se i kroz zimsku omišku ligu i sa prvoligaškim Olmissumom uvijek tražiti karta više na Ribnjaku za mnoge vrhunske balunjerske predstave koje ista publika i zaslužuje.

Olmissum imao 4:2, ali dalje ide Novo Vrijeme

Malonogometaši Novog Vremena u osmini finala hrvatskog kupa u Omišu su sa 5:4 (2:2) svladali Olmissum. Vodstvo Makaranima donio je Kazazić u trećoj minuti. No, vrlo brzo, u istoj minuti Mišerda je izjednačio. Vodstvo Olmissumu donio je Perišić u 12., a četiri minute kasnije Lucas je izjednačio. Omišani, vodeća momčad Druge lige, u novo su vodstvo stigli u 25. minuti golom Pavičića. Dvije minute kasnije Juretić je povisio na 4:2. No, u razmaku od samo dvije minute Novo Vrijeme je stiglo do preokreta. Prvo je u 33. minuti Musinov smanjio na 4:3, da bi minutu kasnije Dudu izjednačio. U 35. Bajrušović je zabio za pobjedu gostiju i plasman u četvrtfinale.

Olmissum - Square 4:4

Omiš i Poljica su još jednom pokazali svoje veliko srce. Protekli vikend malonogometni klub Olmissum iz Omiša organizirao je prijateljsku utakmicu humanitarnog karaktera "Za Noru i prijatelje Kolibriće”. U goste su pozvali drage prijatelje iz drugoplasiranog kluba 1. HMNL, MNK Square iz Dubrovnika. U sportskom dijelu večeri revijalna malonogometna utakmica je završila s miroljubivih 4:4. Nakon odličnog izdanja domaćina i vodstva od 4:2, gosti u završnici susreta s igračem više u polju (bez golmana) u posljednje četiri minute uspijevaju na krilima svojih Brazilaca dvaput prevariti obranu Omišana i izjednačiti rezultat.
Puno važniji od ishoda utakmice jest odaziv publike. Puna dvorana ljubitelja sporta podržala je ovu humanitarnu akciju kojoj je cilj bio prikupiti sredstva za djecu oboljelu od spinalne mišićne atrofije (SMA). Sve prikupljena sredstva bit će uplaćena na račun Udruge Kolibrići čiji je član i mala Nora.
Marina Bartulović Rogošić, majka male Nore, oduševljena je potporom Omišana ovoj akciji te potporom MK Olmissum koji već drugu godinu za redom organizira humanitarnu utakmicu za udrugu Kolibrići.
– Dok čekaju novu odluku povjerenstva i ministra, nadam se da smo im pokazali da nisu sami – izjavio je za portal DalmacijaDanas dopredsjednik kluba Josip Škorić.

Da je život jedna velika borba, uvidjeli smo to na vlastitoj koži nebrojeno puta. Novi dan, otvoriš oči, ustaješ i laganim koracima naprijed. Ali što se događa kada ne možeš prijeći na ostale korake? Kada ne možeš ustati? Kada samostalno disati ne možeš? Kada tvoj glas ne dopire do drugih? Kada si lišen najosnovnijih ljudskih potreba?
I ove veljače u sklopu zimskih malonogometnih priprema MNK Olmissum u Omišu će se odigrati prijateljski susret, humanitarnog karaktera za naše "kolibriće". Ovogodišnja utakmica je na rasporedu u subotu, 2. veljače u 19 sati, a s druge strane parketa svoje futsal znalce postavit će MNK Square Dubrovnik koji se trenutno nalazi na drugom mjestu prvoligaške ljestvice. Posljednjih mjeseci društvene mreže i mediji su popunjeni člancima o lijeku Spinraza i SMA. Godina dana je iza nas, a naši Kolibrići još uvijek trebaju našu, a i vašu podršku kako bi pobijedili u borbi vrijednoj ljudskog života. Još uvijek nije vrijeme za odustajanje i dizanje bijele zastave. Kolibrići imaju svoja krila i dok god postoje ljudi dobre volje, oni koji su voljni pomoći, čuvat ćemo njihova krila za one najbitnije letove u životu.
Cijena ulaznice je dvadeset kuna, sav prihod bit će doniran Udruzi Kolibrići, a moći će se kupiti na ulazu u dvoranu Ribnjak na dan utakmice te od srijede u lokalnim omiškim kafićima. Zato, ne dvojite jer dvorana je dovoljno velika i topla da primi sve one koji žele podržati i pomoći, uz to i uživati u vrhunskoj futsal priredbi.

Sv.Josip (opet) na vrhu KMNL-e

Naša župska malonogometna ekipa sv. Josipa ušla je u zimsku pauzu kao prva momčad prve KMNL-e. U 11 dosadašnjih kola, pobijedila je osam  puta, uz 2 neriješene utakmice i 1 poraz. Nakon trostrukog osvajanja naslova prvaka u itekako kvalitetnoj i zahtjevnoj prvoj ligi, što je uspjelo samo njima i Realu, naši igrači ne namjeravaju tu stati, što nas sve izuzetno veseli. Poželimo balunjerima naše župe kvalitetan odmor i puno uspjeha u nastavku sportskog natjecanja.