Orkan - Zmaj 0:2

NK ORKAN - NK ZMAJ (M) 0:2 (0:0). Osladili su se pobijedom nogometaši Zmaja na nedjeljnom gostovanju u 11 kolu 1.ŽNL kod Orkana u Dugom Ratu. Orkan je izgubio još tri boda na domaćem terenu, a Zmaja je nastavio svoj pobjednički niz koji traje već četiri kola  kojim je i dalje u utrci za jesenski naslov. U prvom poluvremenu dvoboja u Dugom Ratu mreže se nisu tresle, a jedni i drugi imali su po nekoliko izglednih prigoda. Orkan je bio blizu vodstvu u 7. minuti, kada je Klarić snažnim udarcem s 25 metara uzdrmao gredu gostujućeg vratara Brkulja. Zmaj je uzvratio dvije minute poslije. A. Brnić je pokušao lob udarcem iznenaditi istrčalog Ordulja, ali je bio neprecizan. Početkom nastavka Zmaj je sa dva "brza" pogotka utakmicu okrenuli na svoju stranu. U 50. minuti Dragošević je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudac Grepo pokazao na bijelu točku. Precizan s 11 metara bio je Šabić i tako doveo Zmaj u početno vodstvo. Makarani su poduplali prednost već u 52. minuti, A. Brnić se prošetao kroz obranu Orkana i solo akciju završio preciznim udarcem za 0:2. Do zadnjeg zvižduka suca Grepe rezultat se nije mijenjao. Orkan će bodove za miran zimski san morati tražiti protiv lakših suparnika.

Piše: J. Kovačević

Za NK Orkan su nastupili: Ordulj, Trgo, Dragošević, Mandurić, Tokić, Klarić (75. Kraljević), Batinović, Čorić (od 58. Mudnić-Pulja), Pecotić, Predojević (od 65. Bradarić), Baraban. Trener: Ervin Nazor.