Pokušali jesu, uspjeli nisu

RK HRVATSKI DRAGOVOLJAC - RK DUBROVNIK 18:22 (11:8). Pokušali jesu ali uspjeli nisu. U pravoj ratničkoj utakmici presudila je inspiracija Janđela i klasa Jurić-Grgića iz gostujuće ekipe, a Dragovoljcima ostaje putokaz kako dalje. Borbeno od prve do zadnje minute. I maštovitije i koncentriranije u napadu, pogotovo u realizaciji zicera. Prvo poluvrijeme Dragovoljci su na krilima dobre obrane rješili u svoju korist, ali što to vrijedi kad nisu izdržali do kraja u tom tempu. A još kad faliješ 5-6 zicera teško je očekivati pobjedu protiv lidera prvenstva. No dobro, važno je da su naši momci pred svojim vjernim navijačima na Ribnjaku pravim pristupom (koji je izostao u prošloj domaćoj utakmici) pokazali da mogu objektivno puno kvalitetniju ekipu iz Grada (Dubrovnika) držati u rezultatskoj pasivi više od pola utakmice. Želja, trud i volja u subotu nisu izostali, no nešto se pitalo i odličnog protivnika, a i suci su se u drugom dijelu malo pogubili da bi pred kraj odlučili to "kompenzirati" domaćinu. Ajme. No dobro. Semafor se zaustavio na rezultatu 18:22 i valjalo je živce i tlak dovest u normalu na El Classičan način, druženjem u popularnom okupljalištu lijepe Dućke mladeži i čašicom razgovora uz bavarsko pivo i izvrsnu napolitansku pizzu. Ajmo naši!