Kaćunko: Dugoratski 'spasitelji' samo žele preuzeti vlast

Zgrada općine Dugi RatPetar KaćunkoU današnjoj Slobodnoj Dalmaciji objavljena je reakcija g. Petra Kaćunka na članak  Clanak "Dugi Rat: Proračunom raspolagao nezakoniti općinski čelnik" objavljen u splitskom dnevniku 2. veljače, a koji je prenesen i na ovim internet stranicama. "Svjesni smo da oporba napada uvijek vlast, ali ne znamo za što i za čiji račun to radi Vaš novinar. Otkud mu pravo tvrditi kako sam ja iz Općine Dugi Rat odjavljen više od pola godine? Otkud Vašem novinaru podaci o raspadu vladajuće koalicije kad nikada nismo bili čvršći i jedinstveniji. Nema niti jedan dokaz za to da u Dugom Ratu (gdje se, na našu žalost veoma teško živi jer su ljudi nezaposleni) neki općinski čelnik zarađuje i sebi nezakonito prisvaja sedam tisuća kuna...", piše Kaćunko. ".. I na kraju vijećnici, 'spasitelji naše općine', koji izabiru mjesto za slikanje ispod spomenika koji simbolizira vojnika jugosoldateske, koji su nam toliko zla nanijeli, kažu da im nije cilj rušenje ove vlasti, već ih vodi želja za njezinim legitimitetom...". Istup g. Kaćunka možete pročitati u cijelosti u nastavku članka ...

PRORAČUNOM RASPOLAGAO NEZAKONITI OPĆINSKI ČELNIK' (2)

Dugoratski 'spasitelji' samo žele preuzeti vlast

Piše: Petar Kaćunko

Petar KaćunkoU Slobodnoj Dalmaciji od 2. veljače objavili ste tekst pod naslovom   Clanak "Dugi Rat: Proračunom raspolagao nezakoniti općinski čelnik" , koji vrvi neistinitim navodima.

Svjesni smo da oporba napada uvijek vlast, ali ne znamo za što i za čiji račun to radi Vaš novinar. Otkud mu pravo tvrditi kako sam ja iz općine Dugi Rat odjavljen više od pola godine.

Otkud Vašem novinaru podaci o raspadu vladajuće koalicije kad nikada nismo bili čvršći i jedinstveniji. Nema niti jedan dokaz za to da u Dugom Ratu (gdje se, na našu žalost veoma teško živi jer su ljudi nezaposleni) neki općinski čelnik zarađuje i sebi nezakonito prisvaja sedam tisuća kuna.

Isto tako, neka čitatelji procijene koliko je korektno uzeti izjavu od načelnika općine, gosp. Jerka Roglića, i na cijeloj stranici ne naći mjesta za pokazati što isti kaže o ovom izmišljenom slučaju.

Vaš novinar nije zaboravio napisati da sam bliski rođak "kontroverznog" svećenika don Anđelka Kaćunka, što je (osim što se ne slažem da je kontroverzan) jedina istina u ovom tekstu i time se ponosim.

I na kraju vijećnici,"spasitelji naše općine", koji izabiru mjesto za slikanje ispod spomenika koji simbolizira vojnika jugosoldateske, koji su nam toliko zla nanijeli, kažu da im nije cilj rušenje ove vlasti, već ih vodi želja za njezinim legitimitetom.

Na sjednici koja je održana 2. veljače nisu to i dokazali, već su napustili sjednicu i pokušali žitelje općine Dugi Rat napraviti taocima patološke mržnje prema meni osobno i stranci kojoj pripadam, želeći izazvati krizu vlasti, a u cilju osporavanja donesenog proračuna te nedonošenja prostornog plana zbog kojeg sve ovo i rade, nadajući se da će poslije lipnja škare i sukno biti u njihovim rukama.


  Petar Kaćunko,
  Predsjednik Općinskog vijeća Općine Dugi Rat

Povezani članci

Who's Online

We have 122 guests and no members online