12. Almissa Open Art Festival

Večeras počinje 12. Almissa Open Art festival pod egidom "Slikati po platnu života". Ovaj festival suvremene umjetnosti održava se u svrhu proširenja suvremene umjetnosti u sredinama koje su u pravilu uvijek izolirane od ovakvih i sličnih događanja.

"Ovogodišnji Almissa Open Art Festival fokusira se na procesualne umjetničke prakse u kojima se život tretira kao umjetnički materijal koji se izvodi, kreira i oblikuje u umjetničkim procesima, odnosno na umjetnost koja postaje životom, a ne tek prikazom života u obliku umjetničkog proizvoda. Kritički se osvrćući na potrebe tržišne logike kapitalizma ovakva umjetnost ne proizvodi umjetnička dijela nego sam život pretvara u umjetnost, u platno na kojemu svaka ideja, intencija i djelo postaju umjetnički potez, ukazujući na umjetničku praksu kao umjetnost, odnosno umjetnost kao oblik ili proces življenja."  -  Gildo Bavčević, kustos 12. Almissa Open Art festivala

15.08., Nedjelja
Igor Grubić - Slikati punim bićem po platnu života, meditacija, Velika plaža -10h
Sandra Sterle, Dan Oki –Južnjačka utjeha, izvedba, privatni prostor, Nemira (12-21h)
Laurent Van Lancker, Gildo Bavčević - Inferno, Kino u hodu, javni gradski prostor - 22h.

12. Almissa Open Art Festival

"Ranije su umjetnici koji su najbistrije razmišljali ukidali podvajanje između umjetnosti i života.
Situacijonistička Internacionala postavlja taj zahtjev na jedan viši nivo i htjela bi da poništi razliku između života i revolucije."


Gilles Dauve, Critique of the Situationist International (1979)

Na festivalu sudjeluju: Žarko Aleksić / Marko Brecelj / Igor Grubić / Mak Hubjer / Siniša Labrović / Laurent Van Lancker / Jelena Lovrec / Slavica Marin / Mladen Miljanovič / Martyna Miller / Vanja Pagar / Vedran Perkov / Milica Rakić / Marin Renić / Manja Ristić / Selma Selman / Sandra Sterle i Dan Oki / Goran Škofić / Zoran Todorović / Milica Tomić / Vangjush Vellahu i Nataša Bodrožić / Marieta Vulić, A.A.A. i drugi

PROGRAM

09/08 Ponedjeljak

Slavica Marin - Morphogenzis, izvedba, prometnica Stobreč - Omiš - 18h
Igor Grubić - Bez naziva (Homage Bredi Beban), Jumbo plakat na ulazu u Omiš - 20.30h
Siniša Labrović - Željko Kerum, Željko Kerum, Mirabela - 21h
Vedran Perkov – Dozivanje, audio instalacija - Javni gradski prostor - 22h

10/08 Utorak

• Jelena Lovrec - EGGO, izvedba, javni gradski prostor, 10 - 12h
Zoran Todorović - Ostaci Ljeta 2021, instalacija, Put svetionika 12 – 18h
Mladen Milijanovič - Na rubu, izvedba, Mirabela - 19 h
Manja Ristić – Kamen oko vrata, audio instalacija, Mirabela - 21h
Marko Brecelj – Bezbožni Zbogom, video performas, Mirabela - 22h

11/08 Srijeda

Jelena Lovrec - EGGO, izvedba, javni gradski prostor, 10 - 12h
Zoran Todorović - Ostaci Ljeta 2021, instalacija, Put svetionika 12 – 18h
Milica Rakić - Crvena da je nema trebalo bi je izmislit, video, javni gradski prostor - 20h
Selma Selman - Mercedes Matrix, dokumentacija performansa, javni gradski prostor - 21h
Martina Miller - Sexinsitu, predstavljanje kontinuiranog umjetničkog projekta, Mirabela - 22h

12/08 Četvrtak

Jelena Lovrec - EGGO, izvedba, javni gradski prostor, 10 - 12h
Zoran Todorović - Ostaci Ljeta 2021, instalacija, Put svetionika 12 – 18h
Goran Škofić – Performans, izvedba, Javni gradski prostor - 20h
Žarko Aleksić – Ljudi u više brzina, izvedba, Plato ispred škole - 22h

13/08 Petak

Jelena Lovrec - EGGO, izvedba, javni gradski prostor, 10 - 12h
Zoran Todorović - Ostaci Ljeta 2021, instalacija, Put svetionika 12 – 18h
Mak Hubjer - Prilaz žrtava kapitalizma, izvedba - Javni gradski prostor 10 - 20 h
Diana Magdić, Marijana Bucat, Vilma Reljić, Tena Mustać, Marijeta Vulić, Antej Jelenić, Zoran Burić, Milan Brkić, Marin Krpetič, Mateo Ivčević, Evgenij Glinski i ostali - Dioklecijanova 1, izvedba, Plato ispred škole - 20h
Vangjush Vellahu - Fragments 1, projekcija i razgovor, moderator Nataša Bodrožić- Slobodne Veze, Plato ispred škole - 22h

14/08 Subota

Jelena Lovrec - EGGO, izvedba, javni gradski prostor, 10 -12h
Marin Renić- Tretman, 24 satna izvedba, javni gradski prostor petak- 12h - subota - 12h
Zoran Todorović - Ostaci Ljeta 2021, otvorenje javne plastike, Put svetionika 19 h
Milica Tomić - Od socijalizma do kapitalizma i nazad, izvedba, Mirabela- 21 h
Vanja Pagar – Izvlačenje, izvedba, Mirabela - 23h

15/08 Nedjelja

Igor Grubić - Slikati punim bićem po platnu života, meditacija, Velika plaža -10h
Sandra Sterle, Dan Oki –Južnjačka utjeha, izvedba, privatni prostor, Nemira (12-21h)
Laurent Van Lancker, Gildo Bavčević - Inferno, Kino u hodu, javni gradski prostor - 22h.