Na krilima Jurišića i Olujića grabe prema Europskom prvenstvu

ragbi reprezentacija HrvatskeragbiDok se Torcida okupljala pred najveći HNL derbi, na Starom Placu se trčalo za jajem. Igrao se - ragbi! Na dobro popunjenom igralištu RK Nada igrala se utakmica kvalifikacija za prvenstvo Europe u skupini B2 u kojoj su se sastale reprezentacije Hrvatske i Malte. Pobjedili su naši momci rezultatom 34:14 (8:7). Iako krajnji rezultat to ne govori najbolji ragbijaši Hrvatske su morali uložiti puno truda da pobijede vrlo dobru momčad Malte koja se hrabro borila i stalno bila za petama našoj momčadi sve do 72 minute. Ispraćeni ovacijama zadovoljne publike hrvatska reprezentacija je ovom pobjedom zadržala vodstvo u B2 skupini. Slijedeću utakmicu imaju na proljeće kada dočekuju dosad neporaženu Nizozemsku koja je u švedskom Trelleborgu tijesno pobijedila domaćina 16:19 ...

RAGBI

KVALIFIKACIJE ZA PRVENSTVO EUROPE U RAGBIJU 2009./2010.

HRVATSKA - MALTA  34:14  (8 :7)

Igralište RK Nada Split (Stari plac).
Gledatelja: 1600

U poluvremenu utakmice tridesetak najmlađih članova Nadine ragbi škole uzrasta od 4-8 godina zabavljali su publiku u svom prvom 5 minutnom javnom nastupu.